SAUNA SUCHÁ

Doporučujeme objednat se alespoň hodinu předem na recepci, na tel. čísle: 739 999 181

Suchá sauna je nejznámějším typem sauny s výraznými ozdravnými účinky na lidské tělo i psychiku. Intenzivním pocením se z těla snadněji odstraní toxické látky. Pročišťují se póry. Důkladné prohřátí posiluje krevní oběh, imunitní systém i termoregulaci organismu.

Hlavní výhody:

- vyplavení toxinů z těla
- prokrvení orgánů, končetin i kůže
- posílení imunitního systému
- prevence nemocí (např. nachlazení, alergie, nadměrné pocení)
- napomáhá při odbourání stresu, depresí či migrénPravidla při saunování:

1. Do sauny nikdy nechodíme v podnapilém stavu, s plným žaludkem nebo hladoví.

2. Před vstupem do ohřívárny je třeba se důkladně osprchovat a umýt mýdlem a také se pečlivě osušit, aby došlo k rychlejšímu nástupu pocení.
Z hygienických důvodu nesedáme ani neleháme holými těly na lavice, lehátka nebo křesla. Vždy pod celou plochou těla použijeme prostěradlo.

3. Do sauny chodíme zásadně bez plavek, které brání správnému prohřátí pokožky a mohly by se objevit i alergické reakce. Na zakrytí intimních míst použijte ručník nebo prostěradlo.

4. V sauně se pohodlně posadíme nebo si lehneme – na rozdíl od sezení, poloha vleže zajistí rovnoměrné prohřátí v celém těle. Nerovnoměrné prohřátí může vyvolat závratě.

5. Délka pobytu v sauně je individuální. Obecně ale doporučujeme 10 – 15 minut. V sauně zůstáváme pouze dokud je nám teplo příjemné!

6. Během fáze pocení je vhodné masírovat si kůži končetin kartáčem nebo jinými vhodnými pomůckami, nebo si dopřát peeling mořskou solí, což pomáhá otevírat kožní póry a vyplavovat nečistoty.

7. Po prohřátí těla je důležité ochlazení těla, a to postupně, ideálně od končetin směrem k srdci – dochází ke skokovému nárůstu krevního tlaku. Prudké ochlazení „masíruje“ vnitřní orgány a vyplaví usazeniny a nečistoty do krevního řečiště.

8. Po každém prohřátí a zchlazení si můžete dopřát odpočinek v relaxační místnosti nebo opakovat proceduru teplo-chlad ihned po sobě. Po posledním opakování by měl přijít delší odpočinek s doplněním ztracených tekutin.

9. Proces prohřátí a zchlazení je vhodné zopakovat dvakrát až třikrát (doporučeno).

10. V sauně ani v odpočívárně nemluvíme příliš nahlas, nechováme se hlučně. K ostatním se chováme ohleduplně. Dodržujeme hygienické zásady a zásady slušnosti.

11. Nemanipulujeme o ovladači sauny ani s ovladači hydromasážních van!

Ručník a prostěradlo si můžete u nás zapůjčit za cenu 15 Kč / 1 ks. Nebo si můžete přinést ručník a prostěradlo své (vše čisté, nepoužité) v bílé nebo velmi světlé barvě. Doporučujeme vzít si sebou přezůvky vhodné do relax. centra.  

Soukromý pronájem:
739 999 181

Relaxační masáže:
704 018 090

E.mail: saunaplus@post.czSoukromý pronájem
Tel.: 739 999 181

Relaxační masáže
Tel.: 704 018 090Adresa:
U haldy 55
700 30 Ostrava – Hrabůvka

Vedoucí provozu:

Iveta Novotná, tel. 604 188 417

e.mail: saunaplus@post.cz